Jdi na obsah Jdi na menu
 


obrázky z 1 seriie postavy

27. 1. 2009

MUDr. Martina HERMANOVÁ 

Seriózní a vyrovnaná žena, jako lékařka přímá a důvěryhodná. Sukova spolužačka. Ze začátku všichni přemýšlejí, jak to má s muži. Ukáže se, že má partnera v Praze. Její život skrývá smutné tajemství.

Bc. Tamara KINDLOVÁ - Helena Brabcová (Ordinace)Bc. Tamara KINDLOVÁ 

Porodní asistentka, kterou primář Kroupa přijme do nemocnice, aby rozjela program alternativních porodů. Vendulka jí nemůže přijít na jméno. Na muže měla smůlu, žije sama a nemá děti, což má svůj smutný důvod v minulosti.

MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK - Zdeněk Žák (Ordinace)MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK

Nová posila u MUDr. Páleníkové v pediatrické ordinaci. Příjemný muž a dobrý lékař, ale doma je pod pantoflem až hanba. Jeho nástup způsobí sestře Tiché jeden z největších šoků jejího života.

Lída DRDOVÁ

Sestra z chirurgie, kterou Vendulka „zlanařila" na gynekologii. Sympatická, rozvedená, sama vychovává dceru. Stane se jedním ze zastánců nového směru na kamenické gynekologii - přirozených porodů.

Jiřina ŽENÍŠKOVÁ - Manželka MUDr. Ženíška
Ostrá paní, která si manžela ohlídá stůj co stůj. Vodí ho na hodně krátké šňůře. S Tichou jsou antipatie vzájemné.

Simona ŠÍMOVÁ
O málo starší sestra Gábiny Šímové. Žije v Olomouci a jednoho dne se nečekaně přihrne do Kamenice ke Gábině a Adamovi Sukovi. Ukáže se, že spíš než o návštěvu jde o útěk.

MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová (Ordinace)MUDr. Gita Petrová

Atraktivní, rozvedená tmavovláska. Miluje Čestmíra Mázla a svou profesi. Řeší potíže dcery Sylvy, sestry Lucie a všech, kdo potřebují pomocI. Ale nejdřív bude trochu odpočívat. S Čestmírem odjíždí do vysněného Madridu, aby se vrátila do osudových komplikací. 

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý (Ordinace)MUDr. Čestmír Mázl

Ješitný, charismatický, skvělý operatér a diagnostik. Pracuje v nemocnici i v soukromé ordinaci. Sukničkář, kterého teprve Gita dokázala zklidnit. Teď se hřeje v její péči i se synem Jakubem. Přichází ale nejtěžší období jeho života.

MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - Zlata Adamovská (Ordinace)MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ

Pediatrička, vtipná, řízná. Přísná na sebe i okolí, hodná k dětským pacientům. Žena s životní ironií, nadhledem a bohatou minulostí. Ale co současnost? Najde tahle temperamentní zrzka někoho, kdo s ní dokáže žít?

MUDr. Marek Kroupa - David Suchařípa (Ordinace)MUDr. Marek Kroupa

Výborný lékař, primář kamenické gynekologie. Oblíbenec pacientek a vášnivý cyklista. Rozvedený, stará se o syna Tondu. Zdánlivě o nic v životě neusiluje a všechno hezké si ho paradoxně najde samo. Bojí se vážnějšího vztahu, ale stejně do něj spadne.

MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil (Ordinace)MUDr. Aleš Čížek 

Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci i v nemocnici. U pacientek i kolegů vzbuzuje důvěru, má nadhled, šarm a vtip. Jeho manželství s vrchní sestrou gynekologického oddělení Vendulkou pokládají všichni za ideální.

Vendulka Čížková - Veronika Jeníková (Ordinace)Vendulka Čížková

Navzdory něžnému jménu rázná žena. Jako vrchní sestra vzbuzuje respekt lékařů i pacientů. Aleše má ráda, ale na romantiku nedá - v jejím věku, prosím vás! Co byste chtěli? Všechno musí být „šup šup“.

Markéta Vorlová - Jitka Čvančarová (Ordinace)Markéta Vorlová

Sestra, které mohou její kolegyně jenom závidět - krásná, milá, vtipná... A teď navíc šťastná. Žije s pediatrem Prokopem a dočkali se vytouženého syna Štěpána. Co můžou od života ještě chtít? Něco by se jistě našlo.

MUDr. Prokop HRUBÝ - Ondřej Sokol (Ordinace)MUDr. Prokop HRUBÝ

Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dětmi i se ženami. Markéta a syn Štěpán jsou pro něj v životě to nejpřednější, ale zároveň už mu začíná být kamenická pediatrie trochu těsná. Táhne ho to na neurologii do Prahy.

Lucie Hrušková - Ivana Jirešová (Ordinace)Lucie Hrušková

Doba, kdy heslem téhle šarmantní a potřeštěné barmanky bylo "neřeš a žij", už je pryč. Bláznivý milostný vztah s doktorem Hruškou, jejich nepodařené manželství a rychlý rozvod ji vyléčily z naivity. Možná.

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer (Ordinace)MUDr. Tomáš Hruška

Ambice, inteligence a sebedůvěra očividně nejsou v životě všechno. Jako primář v nemocnici selhal, jako manžel také. Odjel si léčit rány do Německa, kde má dceru, poté se dal zaměstnat v Praze na soukromé gynekologické klinice. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal (Ordinace)MUDr. Adam Suk

Z benjamínka kamenické gynekologie, přezdívaného „Brabčák“, se stal suverénní lékař, oblíbenec pacientek i sester. Jedna z nich, Gábina Šímová, mu v tom přerodu dost pomohla. Žijí spolu a teď zrovna přemýšlejí, co dál.

Gábina Šímová - Sandra Nováková (Ordinace)Gábina Šímová

Vystonala se z lásky k primáři Hruškovi, přestala ostatním dělat naschvály a je z ní prima kamarádka a dobrá sestřička. S Adamem se k sobě hodí – ona je živel a on trochu ohně do života potřebuje.

MUDr. Vojta Kaňka - Michal Holán (Ordinace)MUDr. Vojta Kaňka
(Michal Holán)
Mladý lékař, donedávna ještě student. Hned po studiích se vrátil do Kamenice a vypadá to, že se uchytí na zdejší gynekologii. V milostném životě už tak jasno nemá. Podvedl Sylvu Petrovou, se kterou chodil, a ta mu to jen tak neodpustí.

Sylva Petrová - Veronika Nová (Ordinace)Sylva Petrová

Prožívá smolné období. První velká láska, Vojta, ji zklamal a hotelová škola ji nebaví; navíc hodně výuky zameškala kvůli nemoci. Naštěstí má světem protřelou kamarádku Lenku Váchovou, ta Sylvu nasměruje.

Lenka Váchová - Barbora Petrová (Ordinace)Lenka Váchová

Do USA odlétala jako nešťastné kuře a vrátila se jako sebevědomá labuť – někdy až moc sebevědomá. Chce od života všechno a hned teď - peníze, dobrou práci i zábavu. Nechce se vázat.

Marie Johnsson - Michaela Dolinová (Ordinace)Marie Johnsson 

Žije s architektem Richardem Petrem, Gitiným prvním manželem. Teď jsou zrovna v Itálii, ale Marie už má zapakováno a chce Kamenici překvapit: vrátí se s novou barvou vlasů. Kamenice ji ale překvapí také. A mnohem víc!

Ing. arch. Richard Petr - Aleš Procházka (Ordinace)Ing. arch. Richard Petr

Architekt, zahleděný do sebe a své práce. Projektuje domovy jiným a občas si nevšimne, že základy toho jeho nejsou zrovna nejpevnější. Naštěstí si umí vybrat partnerky, které ho dokáží podržet. S jejich dospělými dětmi ale už tak dobře nevychází.

Mirka Kovaříková - Kristýna Kociánová (Ordinace)Mirka Kovaříková

I tahle baculatá sestřička podlehla po nástupu do ordinace kouzlu primáře Mázla. Naštěstí se zachoval jako džentlmen a Mirka jednostranný vztah přestála bez úrazu. Teď si užívá lásky s barmanem Davidem – toho jí schválil dokonce i přísný tatínek Kovařík.

Bobina Tomanová - Miriam Kantorková (Ordinace)Bobina Tomanová

Dobrý duch kamenické nemocnice. Sestra, která je na oddělení tak dlouho, že už téměř patří k inventáři. Všem tyká, o všem chce být informovaná, každému poradí a nikomu neublíží.

Míša Prouzová - Magdalena Zimová (Ordinace)Míša Prouzová

Po neúspěšných vztazích už začínala být zatrpklá. Ale pak se do ní zamiloval sám ředitel nemocnice Bílý. Čekají spolu dítě a mají před sebou hezkou budoucnost, kterou si oba zaslouží.

MUDr. Karel Bílý - Igor Chmela (Ordinace)MUDr. Karel Bílý

Jako ředitel vede nemocnici pevnou rukou, ve vztahu s rozvedenou matkou tří dětí byl ale poslední kolo u vozu. Proto není divu, že si našel Míšu. V poslední době často jezdí do Prahy - kdo ví, co se chystá.

Zuzana Tichá - Veronika Gajerová (Ordinace)Zuzana Tichá

Nejhubatější ze všech kamenických sestřiček. Občas na ni nemá ani její šéfka, doktorka Páleníková. Poté, co marně líčila pasti na Prokopa Hrubého, zaplula Zuzana do klidného vztahu s primářem dětského oddělení Pantoflíčkem.

MUDr. Jan Pantoflíček - Ota Jirák (Ordinace)MUDr. Jan Pantoflíček

Pohodář a optimista, nedlouho před důchodem. Přející, laskavý člověk, kterého si váží kolegové i pacienti. Vztah se Zuzanou mu hezky prozářil posmutnělý mládenecký život.

MUDr. Petr Pavlis - Jiří Štěpnička (Ordinace)MUDr. Petr Pavlis

Jako primář i jako anesteziolog v kamenické nemocnici je nedostižný. V partnerském životě je spíš váhavý střelec. Kvůli Běle Páleníkové se konečně rozhoupe k rozvodu, aby se k manželce Zdeně vrátil. Zpátky doma ale šťastný není.

Zdena Pavlisová

Nešťastná, neurotická žena, která ničí sebe i své okolí. Neunesla vážné onemocnění, pokusila se o sebevraždu a doposud není psychicky v pořádku.

Nany PavlisováLenka Ouhrabková hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě postavu Nany Pavlisové

Dcera primáře Pavlise je nešťastná kvůli rodičům. Ale jen do té doby, než ji samotnou skřípnou velké životní problémy, spojené s Vojtou Kaňkou.                                                   

 

                                                           Leona Hrubá - Alena Procházková (Ordinace)

Leona Hrubá -      
I ve svých letech živel. Stále na lovu. Muži ji ale mají rádi, protože rozdává pozitivní energii. Možná někdy až moc.

 

Dorka Poláková - Dorka Poláková - Lucie Černíková (Ordinace)
Vztah s Kosmatou pro ni byl nakonec zátěží. Je mladá a usedlý Kosmata ji bavil jen chvíli. Kolem potratu si prožila své. Luboš Kosmata - Alexej Pyško Šéf baru U vidlí. Myslel si, že s Dorkou už zůstane. Ale ztráta miminka otřásla jejich vztahem víc, než čekal.

David Griga - Richard Krsťan (Ordinace)David Griga

Klidný, bezproblémový, snášenlivý. A do Mirky zamilovaný. Ideální partner.

 MUDr. Táňa Kroupová - Jana Malá (Ordinace)MUDr. Táňa Kroupová

Rentgenoložka, která i po rozvodu s Kroupou tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy


Naďa Mázlová - Kateřina Pospíšilová (Ordinace)Naďa Mázlová

Dlouhonohá modelka, s permanentní letenkou do celého světa v kapse. Ale když je třeba, na otce ani mladšího brášku nezapomíná a umí je podpořit.

 

                                                     Ladislav Ondřej coby Jakub Mázl v seriálu Ordinace v růžové zahradě

Jakub Mázl

Věrný povahový otisk svého otce. Vtipný puberťák, který má většinu věcí na háku.

 

 

 

Tonda Kroupa - Martin Zdráhal (Ordinace)

Tonda Kroupa

Roztomilý prvňák, kvůli kterému je jeho otec Kroupa ochotný se přetrhnout.  

 

 

 

Dalibor Frynta
„Užívej života."
Primář. Léta dřel na klinice plastické chirurgie, až zatoužil po poctivé klasické chirurgii. Má za sebou mnoho lékařských úspěchů i dva manželské neúspěchy a už bere život s nadhledem. Vyhrál konkurz na primáře a jeho příjemný zjev, dobrá nálada, optimismus a obdiv k něžnému pohlaví ho předurčují, aby vždy držel oddělení nad vodou a nepřipustil, aby si někdo v jeho okolí zoufal... Brzy se však sám ocitne v úzkých.

Ordinace 2- Barbora MunzarováMUDr. Pavla Barnová (35 let)

,,Vím, jak láska bolí, ale pro to nepřestanu milovat. "
Chirurg. V životě mnoho zkusila, ale je rozhodnutá se nevzdat. V medicíně ji nic nepřekvapí, zato v soukromí se bude divit, kam a s kým se její život ubírá dál. Férová, rázná i romantická a temperamentní žena, která uspěla v ryze mužském oboru. Doma má skvělého jedenáctiletého syna Marka, který trpí vážnou nemocí, a svéráznou tchýni Věru.

Natáčení znělky seriálu Odrinace v růžové zahradě 2MUDr. Vladimír Pusenský (45 let)

,,Bůh ví všechno. Ale o chirurgii vím víc."
Zástupce primáře. Je přesvědčen, že je nejlepší chirurg v Kamenici, a tak nikdy nespolkne, že mu usměvavý Frynta vyfouknul primariát a že mu na záda šlape Pavla Barnová, se kterou ho pojí tajemství z minulosti. Ironik, lehce arogantní a sebestředný, ale neobyčejně schopný lékař, bez nějž se oddělení neobejde, což on dobře ví. Miluje svoji ženu Olgu, trpí tím, že nemohou mít děti. Příliš pozdě zjišťuje, že může ztratit největší lásku svého života. Pokud ovšem Olga je skutečně jeho největší láskou...

MUDr. Tereza Valšíková (27 let)
Monika Zoubková coby MUDr. Tereza Valšíková v seriálu Ordinace v růžové zahradě
„Matka Tereza s nejkrásnějšíma očima..."
Chirurg. Benjamínek oddělení. Velmi citlivá až přecitlivělá, nejistá, s malou sebedůvěrou a rozhodností. Příběhy svých pacientů i kritiku ze strany kolegů si bere hodně k srdci. Dcera proslulého chirurga. Je dost složitá povaha. I když působí jemně až slabě, dovede zle seknout. Bojuje a nikdy se nevzdává. V lásce i v medicíně. I když složitě a přes mnoho peripetií, nakonec najde svoji cestu životem.

Ordinace 2- Martin PísaříkMUDr. Oskar Všetečka (28 let)

„Zahraj Jánoše!"
Chirurg. Bývalý dětský herec, i dnes v něm pacienti poznávají hrdinu oblíbené televizní trilogie Jánoše a chtějí, aby jim předehrál svá slavná čísla. Touží být skvělým chirurgem, ale zatím je pro oddělení spíš pohromou. Nikdy nevíte, kdy zas něco zvrtá. Ale, co zvorá, to okecá, takže paradoxně patří mezi pacienty k nejoblíbenějším lékařům.
Ledabylý fanfarón dokáže i z banality udělat PŘÍPAD. Má však i své světlé momenty a dokáže v pravou chvíli pomoci.

MUDr. Magda Tárová (30 let)Markéta Plánková coby MUDr. Magda Tárová v Ordinaci v růžové zahradě 2

,,Sex appeal zmůže víc než skalpel."
Chirurg. Sestra Pavly Barnové. Mají mezi sebou dávný bolestný konflikt. Krásná žena, chladná a přísně se kontrolující. Ví dobře, co s muži dělají její půvaby, a neváhá jich používat. Chce být špičkovou lékařkou chirurgie a jednou i primářkou. Za svým cílem jde tvrdě, sbírá uznání, neváhá potopit i své nejbližší, když jí to prospěje. Vlaje za ní smečka mužů se zlomeným srdcem. Odmítá se vázat, a jakmile to vypadá na vztah, rozšlape partnerovi srdce, sebevědomí i jakýkoliv náznak citu k ní. Ale i ona možná dostane lekci.

Doc. MUDr. EDUARD VALŠÍK (65 let)Ordinace v růžové zahardě 2 - Eduard Valšík

,,Na doktory jsem pes, ale pro pacienta udělám cokoliv."
Chirurg. Otec Terezy Valšíkové. Kamenický rodák, který začínal v místní nemocnici. Stal se z něj evropsky proslulý chirurg. Vrací se do Kamenice z několikaletého pracovního pobytu v Lyonu v tu nejméně vhodnou dobu. Přísný, charismatický muž. Kapacita. Na všechny kolem má jen ty nejvyšší nároky. A nejpřísnější je na své nejbližší. Se všemi lékaři a sestrami zachází bez výjimky stejně - hrozně. Naproti tomu pacienti jsou jeho bozi a není nic, co by jim odepřel.

Ordinace 2- Adéla GondíkováVERONIKA JIRKOVÁ (35 let)

,,Profesionalita je práce na plný úvazek."
Vrchní sestra. Oddělení vždycky vedla vzorně, domov má však vzhůru nohama. Manžel František odchází za mladší milenkou a krásná a temperamentní vrchní se musí postarat o dospívající děti i klidnit rozepře na oddělení. Její úsměv doktory odzbrojuje, ale sama ještě netuší, kdo odzbrojí ji.

ALENKA VEVERKOVÁ (20 let)
Lenka Zahradnická coby Alenka Veverková v seriálu Ordinace v růžové zahradě
„Víra léčí."
Sestra. Milé dítě, strašně se snaží a pomoc bližnímu je smyslem jejího života. Křehká, ale houževnatá. Každého opuštěného pacienta by si nejradši nastěhovala k sobě na ubytovnu. Neumí říkat ,,ne" a ostatní toho náležitě využívají. Je věřící katolička, ale zároveň moderní holka, která opatrně ochutnává sladké i hořké plody života.

MARTINA TVRDÍKOVÁ (28 let)
Kristýna Nováková coby Martina Tvrdíková v seriálu Ordinace v růžové zahradě
„Intrika je taky lék."
Sestra. Možná by si všichni oddechli, kdyby jednoho dne prostě zmizela. Jízlivá intrikánka, která si usmyslela, že sbalí doktora. Když ji někdo naštve, nezapomíná a mstí se. Ačkoli nikdy nejde pro posměšek daleko. Je taková, protože uznává zákon přežití. Ale když je někdo slabší než ona, nezištně pomůže.

Ing. JAN HAKEN
Martin Trnavský coby Ing. Jan Haken v seriálu Ordinace v růžové zahradě
,,Žil jsem jen pro kariéru. Než jsem poznal JI."
Stavitel, majitel menší stavební firmy. Charismatický kariérista. Selfmademan. Už jednou zkrachoval a předsevzal si, že už se to nikdy nestane. Místní stavařský boss Jindřich Valšík nad ním ohrnuje nos, ale on mu ukáže, že je nebezpečným soupeřem. Má jedinou slabinu: když se jednou zamiluje, nedokáže zapomenout.

Další nové postavy Jitka Smutná coby Věra Barnová v Ordinaci v růžové zahradě 2

VĚRA BARNOVÁ 

Tchýně Pavly Barnové, bývalá kuchařka z hotýlku U dvou růží. Zná ten nejlepší recept na všechny trable a dokáže život osladit domácím koláčem i milým slovem. Kdysi byla hrozně zamilovaná.

MAREK BARNA
Jedenáctiletý syn Pavly Barnové. Trpí epilepsií, ale chtěl by být jako všichni kluci jeho věku: rozjívený a plný nápadů. Miluje mámu, babičku a zvířata. Občas mámu překvapí, s kým se tenhle kluk kamarádí.

LEOPOLD ŘEHÁČEK

Bývalý vrchní U dvou růží. Šarmantní světák, který zcestoval svět, aby tu pravou lásku našel v rodné Kamenici.

ANIČKA FRYNTOVÁAnna Stropnická coby Anička Fryntová v seriálu Ordinace v růžové zahradě

Dcera Dalibora Frynty. Rozmazletá, seběvědomá, talentovaná baletka, která tátovi i jeho partnerce připraví nejednu těžkou chvilku.

MATYÁŠ FRYNTA

Syn Dalibora Frynty , řezník. Kam vejde, panuje dobrá nálada. Dělá si, co chce, i když tím tátu pěkně štve.

OLGA PUSENSKÁ
Vendulka Křížová coby Olga Pusenská v seriálu Ordinace v růžové zahradě
Manželka Vladimíra Pusenského, učitelka na základní škole. Inteligentní, sebevědomá, jako jediná dokáže snášet a usměrňovat výlevy Vladimírovy ironie. Její manželství je jako horská dráha. Trpí vážnou chorobou, kvůli které nesmí riskovat těhotenství. Nikdy se s tím nesmíří a chce jít hlavou proti zdi.

JINDŘICH VALŠÍKseriál Ordinace v růžové zahradě 2 - Jindřich Valšík

Chladnokrevný stavařský boss, otcovsky milující svoji neteř Terezu, protože vlastní děti neměl. Myslí si, že je pánem každé situace.

CECÍLIE VALŠÍKOVÁseriál Ordinace v růžové zahradě 2 - Valšíková

Teta Terezy Valšíkové. Jen ona ví, že Jindřich nebyl vždycky tak bezcitný. A přála by si, aby se staré časy vrátily.

FRANTIŠEK JIRKA

Manžel Veroniky Jirkové. Sám odešel za milenkou, ale Veroniku jen tak nepustí. Jeho upřímost a naivita jsou neodolatelné a nesnesitelné zároveň.

ALŽBĚTKA a ROBERT JIRKOVI
Děti Veroniky Jirkové. Robert je puberťák a tátu nesnáší. Alžbětka si myslí, že táta je fajn a jeho milá se k němu hodí víc než máma.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

text

(klarka, 7. 9. 2009 18:39)

maš moc hezky blog a ja koukam na ordinaci v ružove zahrade ale že i tah hluboko si popsala ty osoby např.miša prouzova tak dlouho tam už nehraje si fakt dobra maš ten nej nej nej nej nej nej nej nej krasnějši blog tva verna klarka